WhatsApp
hızlı menü
Mobil Uygulama
Mobil uygulama ile fırsatları kaçırmayın

Araç Kiralarken Ehliyet Süresi Nedir?

Araç Kiralarken Ehliyet Süresi Nedir?

Araç kiralamak isteyen kişiler, bunun için gerekli olan şartlara uygun olmalıdır. Aksi takdirde kiralama işlemi yapılamaz. Şartlardan en önemli olanlarından birisi ise ehliyettir. Kişini ehliyet sahibi olması ve bu ehliyetin en az 2 yıllık olması gerekir. Araç kiralama ehliyet süresi 2 yıldır.

Ehliyetini alma süresi bundan daha az olan kişilerin araç kiralaması maalesef mümkün değildir. Kayseri araba kiralama firmasından araç kiralayacak olan kişilerin beyan ettikleri ehliyetin süresi minimum bu kadar olmalıdır.

Süre koşulunu sağlayan kişiler, diğer koşulları da sağladığı takdirde Kayseri araç kiralama hizmetlerinden yararlanma hakkına sahip olur.

Araç Kiralamak İçin Ehliyet Süresi Şartı Nedir?

Araç kiralayacak olanlarda ehliyet için belirli bir süre şartı aranır. Bunun nedeni ise araba kiralayacak olan kişinin yeterli düzeyde araba kullanabilmesi gerektiğidir. Araç kiralama ehliyet süresi 2 yıl olarak belirlenmiştir.

Bu süre koşulunu sağlamayan kişilerin herhangi bir firmadan araç kiralayabilmesi mümkün olmaz. Kayseri oto kiralama firmasından araç kiralamak isteyen kişiler, mutlaka 2 yıldan daha uzun süreli bir ehliyete sahip olmak zorundadır. Yasalar çerçevesinde araç kiralama ehliyet süresi bu şekilde belirlenmiştir.

Stajyer Ehliyetliler Araç Kiralayabilir Mi?

Araç kiralamak isteyen kişiler tarafından en fazla sorulan sorulardan bir tanesi stajyer ehliyetliler araç kiralayabilir mi, sorusudur. Bu noktada maalesef stajyer sürücülerin araç kiralaması yapamayacağını belirtmek gerekir. Bunun sebebi, araç kiralama kanununda yer alan 2 yıllık ehliyeti olmayanların araç kiralayamaması kanunu oluyor.

Bu kanun kapsamında maalesef stajyer ehliyetliler araç kiralayamaz. Atomcar firması tarafından 2 yıllık ehliyet sahibi olan kişilere araç kiralama hizmeti veriliyor. Kayseri’de faaliyet gösteren firma tarafından birbirinden farklı çok sayıda araç ile faaliyet gösteriliyor.