WhatsApp

Araç Kiralarken Senet İmzalanır Mı?

Araç Kiralarken Senet İmzalanır Mı?

Araç kiralama işlemleri günümüzde her yerde yapılır. Bu bağlamda kiralama işlemlerinde farklı ödeme ve güvence yolları tercih ediliyor. Bu konuda en fazla merak edilen konulardan bir tanesi araç kiralamada senet konusudur. Firmalar tarafından senet, güvence için imzalatılan bir araç olarak tercih ediliyor.

Ancak buna artık gerek kalmamıştır. Kayseri araba kiralama işlemlerinde artık senet imzalamaya gerek yoktur. Güvence, kasko tarafından sağlanır. Aynı zamanda kiralama yapan kişiyle de sözleşme yapılarak koşullar belirtilir.

Yani araba kiralama Kayseri hizmetlerinde senet imzalanmaz. İmzalanmasına gerek de yoktur. Ancak bazıları tarafından nadir de olsa hala tercih edilen bir yoldur.

Araç Kiralarken Açık Senet İmzalatmak, İmzalamak Yasal Mıdır?

Araç kiralama işlemlerine açık senet tabirini birçok kişi duymuştur. Öncelikle belirtmek gerekir ki araç kiralarken açık senet imzalamak da imzalatmak da yasal değildir. Araç kiralamada senet uygulamasını devam ettirenler bunu yapsa da yasal bir dayanağı yoktur.

Bu yüzden Kayseri araç kiralama işlemlerinde açık senet imzalamamaya önem vermeniz gerekir. Kayseri oto kiralama hizmeti veren firmadan hizmet alırken zaten kasko tarafından gerekli olan güvence sağlanır. Herhangi bir şekilde açık senet imzalanmasına gerek yoktur ve tekrar belirtmek gerekir ki bu yasal değildir.

Araç Kiralamada Kasko Ne İşe Yarar? Koşulları Nelerdir? 

Araç kiralama işlemlerinde kasko, güvence sağlar. Araç kiralama kasko sayesinde olası kaza durumlarında hasarların karşılanması sağlanır. Bu doğrultuda araç kiralamada senet yapmaya gerek kalmaz.

 Poliçeye göre farklı koşulları bulunur ve kiralamada müşteriye gösterilir. Atomcar firması, Kayseri’de kaskolu bir şekilde araç kiralama hizmetleri veriyor. Senet ve benzeri şeylere gerek kalmadan güvenli araç kiralamak isteyenler tarafından tercih edilebilecek bir firmadır.

 

NOT : Firmamız Depozito, Provizyon Senet ve Kredi Kartı Talep Etmemektedir.