WhatsApp

İstanbul Havalimanı Covid Testi

İstanbul Havalimanı Test Merkezi 7/24 Hizmetinizde!

​​​ 

İstanbul Havalimanı terminali içerisinde 5.000 metrekarelik PCR test merkezi yolcularımıza 7/24 hizmet vermektedir. Bu merkez, günde 20.000’den fazla test yapabilme kapasitesine sahip. Test merkezinde PCR, Antikor ve Antijen testlerinizi yaptırabilir, birden fazla test yaptırabileceğiniz sağlık kuruluşu sayesinde sıra beklemeden sonuçlarınızı hızlıca öğrenebilirsiniz.

  Test merkezi ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir:
 • PCR testi 1.5 saat içinde sonuçlanır,
 • Antijen testi 20dk içinde sonuçlanır,
 • Antikor testi 45 dk içinde sonuçlanır,
 • Nakit veya kredi kartı ile ödeme yapılabilir,
 • Whatsapp’tan sonuçlarınızı hızlıca öğrenebilirsiniz.
  Test hizmeti veren sağlık kuruluşları:
 • Şafak Sağlık Grubu
 • Biotest
 • TRG Uluslararası Sağlık Hizmetleri

Yolcularına ayrıcalıklı hizmet sunan İGA, kişiye özel havalimanı deneyimi iddiasıyla İGA PASS üyeleri için PCR test rezervasyonu da sunuyor. İGA PASS yolcu programına ait rezervasyon adresi üzerinden işlem yapan yolcular, sıra beklemeden hızlı bir şekilde test olabiliyor ve sonuçlarını kısa bir sürede öğrenebiliyor.

 

İstanbul Havalimanı’nda PCR Test Süreci

Covid-19 PCR testini yaptırmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

​1. "Test yaptırmak istiyorum" butonuna tıklayarak, sıra numaranızı alınız.
2. Nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.
3. Gişeden kayıt yaptırarak barkodunuzu alınız.
4. Numune verme bölümüne geçerek numune verebilirsiniz.
5. Test Sonucunu almak için numaratörden ‘‘Test sonucu almak istiyorum’’ butonunu tıklayarak sıra numarası almanız gerekmektedir.

Yolcuların daha önce koronavirüs (COVID-19) geçirip geçirmediklerini kontrol etmek için yaptırabilecekleri Antikor testi (kan testi) ile kişinin hasta olup olmadığını tanımlayan Antijen testlerini bu test merkezinde yaptırarak hızlıca sonuçlarına ulaşabileceklerdir.

Nerede Test Yaptırabilirim?

Testler doğrudan İstanbul Havalimanı’nda, Gelen Yolcu katı 14 Numaralı çıkış kapısının bulunduğu test merkezinde yapılmaktadır. PCR, Antikor ya da Antijen testi yaptıran yolcular, işlemleri için herhangi bir hastaneye gönderilmezken, testler İstanbul Havalimanı’nda kurulan laboratuvarlarda sonuçlandırılıyor.

Test Sonuçlarına Nasıl Ulaşabilirim?

TC vatandaşları, e-nabız sistemine giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Tahlillerim" sekmesindeki Covid-19 sonucu hanesine tıklayarak test sonucunu öğrenebilirler.
Yabancı yolcularımız ise test sonuçlarını, test yaptırdıkları alandaki danışmalardan çıktı alarak öğrenebilmektedir.

 ​

İstanbul Havalimanı’nda Covid Önlemleri

İstanbul Havalimanı’nda koronavirüs tedbirleri kapsamında yolcular ve çalışanlar için tüm önlemler alınmıştır. Detaylı bilgi için Covid-19 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. ​