WhatsApp

Kayseri Araba Kiralama Merkezi

Kayseri Araba Kiralama Merkezi
Kayseri, Türkiye'nin büyükşehirlerinden biridir ve aynı zamanda hem iç Anadolu hem de Türkiye'nin önemli bir tarihi ve güncel merkezi olan ticaret şehridir. Oldukça yoğun bir şehir, bu yüzden burada araba kullanmak ve park etmek biraz zor olabilir. Ancak, Kayseri'deki kiralık araçlarınızı park etmenize olanak sağlayacak yeraltı otoparkları gibi kaynaklar mevcuttur. Genel olarak, Kayseri'deki trafik kuralları diğer şehirler ile çok benziyor. Kayseri'yi çevreleyen, Erciyes Dağı olarak bilinen kış sporlarının merkezi, meşhur bir dağı var; Erciyes kayak merkezine gitmek için çevrenizdeki trafik ve işaretlerden kolayca rotanızı bulabilirsiniz. Şehrin Mantı yapabilen dünyanın en iyi restoranlarını ziyaret edilebilecek sayısız tarihi ve ünlü yer vardır. Yapılacak ve görülecek çok şey olduğundan, ziyaretçiler şüphesiz Kayseri'de araba kiralama ihtiyacı duyacaklardır. Şu anda Kayseri'de 200'den fazla araba kiralama yeri var.

Kayseri'yi gezerken, Kayseri'de araba kiralamaya değer mi?
Kayseri'de ucuz bir araba kiralarsanız, kendinizi otobüs veya taksi gibi diğer seyahat yöntemlerine daha az bağımlı bulacaksınız. Şehirde araba kullanmanın en iyi yanı, küçük bir ücretle ayrılmaya istekli olduğunuz sürece park yerleri hakkında fazla endişelenmenize gerek kalmamasıdır (ancak şanslı olabilir ve ücretsiz park yeri bulabilirsiniz). Park yerleri sokaklarda veya yer altı halka açık otoparklarda saat başı ücretli olarak veya otellerdeki özel otoparklarda sabit bir ücret karşılığında mevcuttur. Tıpkı güneş doğarken ve batmak üzereyken yoğun saatlerde araba kullanmaktan kaçınmanızı ve genellikle acelesi olduğu bilinen Kayserili sürücülerden kaynaklanan trafikten uzaklaşmanızı öneririz. Şehrin simgesel yapılarına yakınlığı, kaliteli kaldırımları ve düşük suç oranları ile Kayseri sokaklarında arabanızı park edebilir yürünebilir. Ancak, Kayseri'de kiralık arabalar şehir merkezinin ötesini keşfetmeyi çok daha kolaylaştıracaktır. Kayseri kalesi, Kayseri Erciyes Kayak Merkezi ve kayseri evi gibi yerlere günlük geziler yapmak bir araba ile çok daha kolay olacaktır.

Kayseri'den kiralık araba ile başka şehirlere gidebilir miyim?
Kayseri araç kiralama ile Ankara, Sivas, Malatya veya Kahraman Maraş gibi çevre Şehirlere sınırların aşılması bir sorun olmaz dilediğin gibi gezebilirsiniz. Araç kiralama şubesini bilgilendirdiğiniz sürece, çoğu sağlayıcı buna izin verdiği için sınırları araba ile geçebilmelisiniz. Atomcar tercih edin kilometre sınırı olmayan bir aracı ayırdığınızdan emin olun. şehir sınırlarını geçmek herhangi bir belge gerektirmemelidir. Bununla birlikte kimliğinizin üzerinizde olması, yerel polis kontrolleri durumunda gerekli olacaktır. Atomcar, aracı ülke dışına çıkarmanıza izin vermez.

Kayseri'de hangi sürüş kurallarına dikkat etmeliyim?
Kayseri'deki sürüş yasalarına ve kurallarına aşina değilseniz, Kayseri araç kiralama yaparken bilmeniz gereken birkaç şey var. Kayseri'de dünyanın bir çok ülke ve şehirde olduğu gibi yolun sağ tarafında sürüyorlar. Kayseri metrik sistemi kullanıyor, bu nedenle hız limitleri ve mesafeler saatte kilometre cinsinden ölçülüyor. 10 Yaşın altındaki çocukların ön koltuğa binmesine izin verilmez ve bir araçtaki tüm yolcular için emniyet kemerleri zorunludur. Kayseri ve Türkiye'nin geri kalanında, kavşaklar yerine trafik çevrelerinin kullanılması yaygındır. Kayseri'de alkollü araba kullanma yasaları katıdır, bu nedenle sorumlu olun ve alkollüyken Kayseri'de araç kiralama yapıp kullanmaktan kaçının. Yasa, etki altında süreceğiniz nokta olarak% 0.05 BAC ve üstünü belirtir. Sürücüler, bir kaza veya araba arızasında kullanışlı olacak yansıtıcı bir yelek ve uyarı üçgeni taşımalıdır. Ayrıca, Kayseri merkezinde araba kullanmayı planlıyorsanız, aracın baş ve arka lambaları kontrol edin yedek lastik ihtiyacınız olacak.

Kayseri'de Araba kiralamak için yurt dışı ehliyet geçerli mi?
Yurt dışından geleceksiniz fakat Türkiye ehliyetiniz yok yurt dışı ehliyeniz geçerli olacaktır. Kayseri araba kiralama yaparken Atomcar firmasına yurt dışı ehliyet bilgilerinizi bildirip firmanın kayseri emniyet müdürlüğüne bildireceği ehliyetiniz ile yola çıkabilir araç kiralayabilirsiniz.