WhatsApp

Kayseri Erciyes Araba Kiralama

İç Anadolu’nun yıldızı parlayan şehirlerinden Kayseri’nin birçok yönden kendini geliştirmiş bir kent olduğunu biliyoruz. Hatta yıl içinde, ticaret, sanayi, eğitim ve sağlık konularında gelişimleriyle birçok Anadolu kentinden sık sık ziyaretçi de ağırlar. Nevşehir’e yakındır ve her an çekik gözlü bir turistin Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda döner yerken size el salladığını görebilirsiniz. Bir Orta Anadolu şehrinde rastlanmayacak manzaraları Kayseri’de yaşamamızın nedenleri çok fazla aslında. Bu sebeplerden biri de yerli yabancı turistleri ağırlayan bir Erciyes kayak merkezine sahip olması. Bu sebeple aslında her mevsim canlı olan Kayseri, kışın pek bir heyecanlı.

Erciyes kayak merkezi hakkında ayrıntılardan bahsetmiştik. Şu an asıl konumuz Erciyes’e nasıl gidilir? Hazırsanız, atlayın arkaya! Sizi doğanın ve eğlencenin en meşhur merkezlerinden birine götürüyoruz.

Havalimanı’ndan Erciyes Kayak Merkezine İlk Durak Şehir Merkezi

Kayseri Erciyes Dağı’na gitmek için şehir dışından gelmiş olabilirsiniz. Bunun için Kayseri Havalimanı’na iniş yapıp, şehir merkezine ulaşarak ya da direkt havalimanından Erciyes’e geçerek, tatilinizi başlatabilirsiniz. Bunun için havalimanından araç kiralamak oldukça akıllı bir seçim. Kayseri araç kiralama işlemleri için Atomcar Kayseri Havalimanı Şubesi size yardımcı olacak. Kayseri Erciyes gezisi başlasın!

Havalimanından Erciyes’e gitmek için önce Kayseri şehir merkezine varmalısınız. Kayseri şehir merkezi, havalimanına 6,4 kilometre uzaklıkta. Erkilet Havalimanı’ndan çıktığınızda, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’na ulaşmak için 550 metre kadar Erkilet Havalimanı rotasını izleyeceksiniz. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’na vardığınızda yol boyunca yaklaşık 4,5 kilometre kadar dümdüz ilerleyeceksiniz. Bu yolun sürüş keyfi gerçekten çok yüksek. Bakımlı, düz ve asla kalabalık olmayan bu yol, şehir merkezine doğru biraz yoğunlaşabilir. Bulvarda 4,5 kilometre ilerledikten sonra sağ tarafınıza doğru Sivas Bulvarı girişi çıkacak. Sivas Bulvarı’na doğru yönlenin. Bu bulvar sayesinde Kayseri’nin en önemli caddesini de gezmiş olacaksınız. Cadde boyunca birçok güzel kafe, restoran, şehir parkı ya da alışveriş merkezi sizi karşılayacak. Vaktiniz varsa bu caddenin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Birkaç dakika sonra artık Kayseri’nin merkezi olan Cumhuriyet Meydanı’na varacaksınız. Buraya vardıktan sonra çevrenizde pek çok AVM ve süper market olacak. Gerekli alışverişlerinizi yaptıktan ve biraz Kayseri havası aldıktan sonra, şehir merkezinden Erciyes yolculuğunuzu başlatabilirsiniz.

 

Kayseri Şehir Merkezinden Erciyes’e Nasıl Gidilir?

Kayseri Erciyes arası yaklaşık olarak 25 kilometre. Merkezden Hacılar Yolu’na bağlanıp Erciyes’e çıkabilirsiniz. Biz Kayseri Erciyes yolu olarak Develi Yolu’nu tercih edeceğiz. Kayseri’den Erciyes’e gitmek için önce şehir merkezinden hareketle İnönü Bulvarı’na yönelin ve Tacettin Veli Bulvarı yönünde hafif sağa dönün 700 metre kadar Yavuz Caddesi’nde ilerledikten sonra, Erciyes Bulvarı’na bağlanın. Erciyes Bulvarı, tam 10 km sürecek. Yolu takip ettiğinizde artık yine 10 kilometre kadar sürecek Develi yoluna bağlanacaksınız. 10,7 kilometre sonra, hafif sağa dönerek artık kayak merkezine giriş yapabilirsiniz. Keyifli yolculuğunuz sona erdi. Doğanın keyfini çıkarın.

“Kayseri’den Erciyes Dağı’na nasıl gidilir?” sorusunun cevabını tariflerle vermeye çalıştık. Fakat Kayseri Erciyes yol durumu hakkında da bilgi vermeliyiz. Bir dağ yoluna göre bu yol oldukça rahat. Yollar oldukça bakımlı. Kayak sezonunda yoğun olan bu yolda, tüm yoğunluğa rağmen kilitli durumda bir trafik sıkışıklığından bahsedemeyiz. Rahat bir seyahat için kar küreme araçları sürekli hareket halinde ve tuzlama çalışmaları ara verilmeksizin yapılıyor. Bunun için bu yolda kara saplanma durumu söz konusu değil. Yani, sürüş keyfi yüksek bir yoldan sonra, Kayseri erciyes otelleri, muhteşem pistleri ve teleferik keyfi ile sizleri bekliyor.

 

Yolculuğu Keyifli Hale Getirmece

 

Kayseri Erciyes kayak turu zaten odak noktamız. Fakat kayaktan önce acıktıysanız sizi yolda muhteşem restoranlar karşılayacak. Erciyes Bulvarı’ndan Develi yoluna bağlandığınız yerde sizi bekleyen 3 muhteşem restoran var. Doğanın içinde, et cennetleri olarak tabir ettiğimiz bu restoranlarda, yolculuğunuza mola verip keyfinizi arttırabilirsiniz.

Erciyes’e çıkarken kahvaltı yapmak için Tekir Et Mangal ve Kahvaltı bizim favorimiz. Aç karnına dağa çıkmak istemeyenlerin ortak noktası burası. Dönüş yolunda güzel bir akşam yemeği için de Taşmekan Restoran ve Yeşil Vadi Et Lokantası da aklınızda bulunsun.